top of page

NAŠE PODUJATIA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23.03 2018  Arteterapia

Eva Hruscova, ktorá získala ocenenie Young Talent 2017 v súťaži Lektor roka, dnes viedla tréning zameraný na sebaspoznávanie s prvkami ARTETERAPIE a imaginácie pre členov Klub Slnečnica. Aj takto členovia klubu spolu trávia čas.

„DEŇ SLNEČNÍC“

            Verejná zbierka, a to rozdávaním brožúr a informačných materiálov o skleróze multiplex vo Vranove nad Topľou a okolí kde okoloidúcich budú ozdobovať malými slnečnicami, ktoré sa v roku 2002 stali symbolom SZSM - členov SZSM - a dnes sú už symbolom všetkých ľudí so sclerosis multiplex na Slovensku.

 

          Práve slnečnica v sebe ukrýva hneď niekoľko symbolov typických pre ľudí so sclerosis multiplex  - užitočné jadierka slnečnice predstavujú jednotlivcov, pretože každý je jedinečný vo svojom boji so zákernou chorobou, lístky slnečníc pripomínajú zoskupenia v kluboch a celý kvet znázorňuje Slovenský zväz sclerosis multiplex, teda všetkých členov zväzu spoločne. Stonka je zdravá populácia, o ktorú sa potrebujú ľudia s SM oprieť a listy na stonkách znázorňujú podávané pomocné ruky.

             

             Zatvorené, sklopené hlávky nočných slnečníc znamenajú problémy prichádzajúce s SM. Každé ráno otáča slnečnica hlávku za slnkom, ide v ústrety novej nádeji, tak ako pacienti s vážnou diagnózou SM. Aby slnečnica mala veľa užitočných semienok potrebuje kvalitnú pôdu a dobrú starostlivosť. Aby narástla pekná vysoká musí byť jej stonka pevná, musí byť jej oporou. 

 

Tak aj ľudia so sclerosis multiplex potrebujú oporu - potrebujú VÁS!

                  Aby sme mohli kráčať životom ako otvorená slnečnica, ktorá stojí na pevnej vysokej stonke obsypanej množstvom listov, ktoré jej poskytujú dostatočnú oporu, aby sa nezlomila, keď zafúka vietor.

 

                                                        Staňte sa aj Vy našimi listami!!!

Podujatia SM Slnečnica
bottom of page